Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

BDIH

BDIH - kontrolovaná přírodní kosmetika

BDIH certifikát - kontrolovaná přírodní kosmetika (Kontrollierte Naturkosmetik) - je udělován Asociací BDIH, což je Spolkový svaz německých podnikatelů v průmyslu a obchodu, sdružující obchodní a výrobní firmy z oblasti farmacie, health-care produktů, potravinových doplňků a kosmetiky.

Je to jedna z nejčastěji užívaných ochranných známek na mezinárodní úrovni. Pokud je kosmetický výrobek označen ochrannou známkou BDIH, musí splňovat přísné podmínky, tzv. BDIH standard, jejichž splnění posuzuje mezinárodní institut Ecocontrol v Osterode.

Ochranná známka BDIH zaručuje, že:

  • Použité rostlinné suroviny pocházejí v co největší míře z ekologického zemědělství nebo z kontrolovaných sběrů ve volné přírodě.
  • Výrobky neobsahují organická syntetická barviva, syntetické vůně, ethoxylované suroviny, silikony, parafín a jiné ropné produkty.
  • Odběr surovin i výroba produktu probíhá tak, aby bylo co nejméně zatíženo životní prostředí. Zvláštní pozornost se věnuje ochraně ohrožených druhů.
  • Výrobky ani jejich složky nebyly testovány na zvířatech. Suroviny se nesmějí získávat z mrtvých obratlovců, je zakázáno používat např. tuk z vorvaně, živočišné tuky, kolagen atd.
  • Výrobky jsou mikrobiologicky bezpečné díky přirozeným konzervantům.
  • Výrobky ani použité suroviny nejsou ošetřeny radioaktivním zářením

 

BDIH též kontroluje a ověřuje BIO statut certifikovaných kosmetických výrobků. Výrobci jsou v tomto směru povinni dodržovat jasná pravidla.

Například: certifikovaný přírodní produkt může být označen jako „BIO“ jedině tehdy, pokud je množství bio složek z celkového složení, jež může mít bio kvalitu (tedy bez vody a minerálů..), alespoň 95%.

Podmínkou pro uvedení specifikace obsahu bio složek ve výrobku je, že musí být jasně označeny všechny bio složky (např.* u dané složky) v seznamu složek (INCI) a dále musí být uveden procentní podíl biosložek z celkového složení výrobku. Na výrobku může být uveden procentní podíl bio složek ze všech složek, které mohou mít bio kvalitu.

Příklad takové BIO specifikace na výrobku:
100% všech složek, které mohou být bio, jsou bio.
Podíl biosložek v produktu je: 70%. 
 


Zdroj: www.ionc.info , www.kontrollierte-naturkosmetik.de

KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
   Provozovatel: Cosmetica Natura, s.r.o., Linhartova 1288/12, 150 00 Praha 5, e-mail: info@cosmeticanatura.cz
Copyright© 2011 cosmeticanatura.cz

JavaScript musí být povolen