Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
 • Zobrazit

Mořské houby

Přírodní mořské houby


Přírodní mořská houba disponuje vysoce savými vlastnostmi. Po namočení se stává příjemně hebkou. Syntetická (umělá) houba se rozpouští pod vlivem agresivních látek, kdežto přírodní mořská houba nikoliv.

Za dobu existence v sobě mořská houba vyvinula biologické látky, které mají antivirové, protinádorové, dezinfekční a antiseptické účinky. Pro svoji úžasnou savost a měkkost se mořská houba dokonale snáší s pokožkou.

Pro tyto své vlastnosti si přírodní mořské houby získávají stále větší oblibu. Ty nejkvalitnější mořské houby se vyznačují velmi jemnou strukturou, přírodní barvou a hlavně delší životností, než mořské houby, které jsou dále upravovány bělením.Význam jódu pro lidský organismus


V oblastech od moře vzdálených byl shledán nedostatek jódu, jenž se projevuje různými nemocemi. Z toho důvodu se do soli přidává jód. Ústním užitím se však jód v těle nedokáže zcela vstřebat a ve vyšší koncentraci dokonce dráždí žaludeční sliznici. Přirozeněji se jód do těla dostane kožní cestou. Posiluje tak funkce štítné žlázy, působí antibakteriálně, předchází zvyšování cholesterolu v krvi a brání rozvoji arteriosklerózy a onemocnění  kloubů. Jód je významnou součásti hormonu thyroxinu, který ovlivňuje látkovou výměnu v tělních buňkách a tudíž je nedostatek jódu pravděpodobně příčinou poruch štítné žlázy.

Historie mořské houby


První zmínky o použití mořské houby pocházejí ze středověku, kdy se houby začaly používat také v lékařství. Domorodci z Egejských ostrovů se potápěli pro surové přírodní houby a používali je rozličnými způsoby. Staří Římané si mořské houby pokládali pod brnění a zjistili, že mořské houby chrání před odřením. Také objevili, že přiložením houby na poraněné místo se rána zahojí za velmi krátkou dobu a navíc po ní nezůstane ani památky. Mořská houba pomáhá vyhlazovat strie.

Ve středověku se mořská houba užívala k léčbě strumy (nemoc způsobená nedostatkem jódu v organismu). Dříve, než byl v roce 1811 prozkoumán jód jako prvek periodické soustavy, lidé nevěděli, čím to je, že mořská houba výrazně podporuje a zrychluje hojení nejrůznějších jizev. Jak se ukázalo, mořská houba a její jód má příznivé léčivé účinky antiseptické, antibakteriální a desinfekční.

Kouzlo přírodních mořských hub spočívá v tom, že obsahují přibližně 14 % jódu, tzn. v jednom gramu mořské houby je stejné množství jódu jako ve 130 litrech mořské vody! Jód obsažený v houbě je schopen zabít stafylokoka a streptokoka (bakterie způsobující nejrůznější infekce a horečky) do jedné minuty.

O přírodní mořské houbě


Mořská houba vzbuzuje svým názvem dojem, že se jedná o rostlinu. Je to však živočich!

Mořské houby mají dvě vrstvy buněk, uprostřed je dutina, ve které dochází ke zpracování potravy. Uvnitř této potravní dutiny jsou límečkové buňky, které pohybem bičíků víří vodu v otvoru a pomocí límečku zachytávají organické částice nebo plankton (záleží na druhu mořské houby). Do dutiny vede několik otvorů, několik malých přijímacích, které jsou umístěny v dolní části mořské houby a jeden velký, vyvrhovací (osculum), který je umístěn v horní části.

Mořské houby dýchají celým povrchem těla. Cévní, vylučovací ani nervová soustava nejsou vyvinuty. Mořské houby však mají skelet, síť vláken nebo jehliček tvořených oxidem křemičitým, nebo uhličitanem vápenatým. Tato opora těla (po vysušení měkkých částí živočicha) působí velmi dekorativně (vzhledem připomínají dekorativní mořské houby většinou krajky). Mořské houby jsou jediní živočichové, kteří se nemohou pohybovat z místa na místo.

Mořská houba je vícebuněčný živočich a žije pod mořskou hladinou v hloubce od 5 do 60 metrů (někdy i mnohem hlouběji). Živí se planktonem, který si opatřuje filtrováním mořské vody. V mořích světa existuje více než 5000 rozmanitých druhů mořských hub, ale jen asi 36 z nich má užitkovou hodnotu.

Využijte léčivých vlastností přírodní mořské houby!


Mořská houba nachází využití v mnoha oblastech


Osobní hygiena  
 • mytí těla
 • sauna a masáže
 • kosmetika, odličování
 • strie - masáž napomáhá vyhlazení pokožky
 • desinfekční účinky (antiseptikum), příznivé působení při čištění menších povrchových poranění.

Domácnost
 • mytí předmětů a zařízení
 • ošetřování nábytku
 • čištění oděvů
 • octem nasáklá mořská houba výborně pohlcuje nepříjemné kuchyňské, cigaretové a jiné pachy.  

Technické použití
 • školní houby
 • mytí automobilů
 • fládrování
 • restaurování uměleckých děl
 • zpracování keramiky, porcelánu, kůže a dřeva
 • laboratorní účely
 • optický průmysl (odsávání vody z broušených čoček). 

 


Použití mořské houby pro kosmetické účely 


Jaká houba je nejlepší pro osobní hygienu? 
 
Island rock Wool / mořská vlna z ostrovů
- je to nejlepší, co si můžete ve své koupelně představit. Při jejím použití oceníte její nádhernou hebkost, načechranost a extrémní  savostí. Je to houba vysoké užitné hodnoty a garance spokojenosti. Každá houba je označena datem a místem vylovení. Tyto výjimečné vlastnosti se odráží i na její ceně, jež se odvíjí též od velikosti houby.

Wool / mořská vlna
- je to skvělá houba výborných vlastností a kvality.  Při jejím použití oceníte její  hebkost, načechranost a vysokou savost. Je to houba vysoké užitné hodnoty a garance spokojenosti. Tyto výjimečné vlastnosti se odráží i na její ceně. Cena se odvíjí od velikosti houby.
 
Yellow / žlutá pacifická
- je nejpoužívanější mořskou houbou, je oblíbená pro svou cenovou dostupnost a kvalitu vysoce převyšující syntetické houby. Houba najde využití v mnoha oblastech: osobní hygiena, mytí těla, sauna a masáže, kosmetika, odličování, strie - masáž napomáhá vyhlazení pokožky. Pro své desinfekční účinky (antiseptikum) působí příznivě při čištění menších povrchových poranění. Kvalita a cenová dostupnost dělají z této houby nejprodávanější druh. Cena se odvíjí od velikosti houby.

Caribbean / karibská
- tento druh se hodí jak pro osobní hygienu, tak pro domácnost, mytí předmětů a zařízení, ošetřování nábytku, čištění oděvů, octem nasáklá mořská houba výborně pohlcuje nepříjemné kuchyňské, cigaretové a jiné pachy, technické použití jako školní houby, mytí automobilů a další. Cena je přímo úměrná kvalitě a životnosti houby. 

 

Jaká houba je nejlepší na péči o pleť? 

 
Silk / jemná kosmetická
- je to většinou houba menších rozměrů s mnoha póry a pevnější struktury, proto se výborně hodí pro čištění pleti, odličování a další použití v oblasti kosmetiky. Skvělé vlastnosti a opakovaná možnost použití jsou největší přednosti houby. Houba nepřijímá pachy ani barvy, po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou a je opět jako nová. Cena se odvíjí od velikosti houby.

 

Jaká houba je nejlepší pro péči o problematickou pleť?


Mineral / hnědá minerální
- tento druh disponuje vysokým obsahem minerálů, solí, přírodního barviva a jodu, který významně pomáhá při léčení problémových typů pokožky. Po vylovení je houba zbavena vápenaté schránky a opatrně vyčištěna tak, aby se zachovalo maximálního množství minerálů. Houba tmavé až čokoládové barvy je zárukou přírodního produktu s vysokou užitnou hodnotou. 

 

A jak se o houbu nejlépe starat?


Na rozdíl od syntetických hub jsou přírodní velmi odolné proti agresívním látkám. Není se tedy třeba obávat použití chemických látek. Je zde ovšem několik zásad, které je potřeba dodržet. Mořské houby nikdy neždímejte, vodu stačí vymačkat, jinak může dojít k poškození struktury a životnost mořské houby se velmi zkrátí. 
 
Pokud by byla houba špinavá (např. od líčidel), na její očištění použijte rostlinné mýdlo (nejlépe s vysokým obsahem olivového oleje). Pokud chcete mořské houby dezinfikovat, je možné je nechat na noc v roztoku vody a octa. Vždy nechte houbu vyschnout na suchém a dobře větraném místě.
 
(volně upraveno podle www.morskahouba.cz)

 


KATEGORIE
Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!
Platební metody
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
   Provozovatel: Cosmetica Natura, s.r.o., Linhartova 1288/12, 150 00 Praha 5, e-mail: info@cosmeticanatura.cz
Copyright© 2011 cosmeticanatura.cz

JavaScript musí být povolen