Hypoalergenní kosmetika a ošetření citlivé pleti

Argital_Hypoalergenni_produkty.jpg

Citlivá pleť dovede potrápit. Bývá zarudlá, dehydratovaná, může svědit, nebo můžete mít pocit pnutí či pálení. Reaguje nepřiměřeně na změny počasí nebo na kosmetické přípravky. Vyžaduje proto speciální vysoce kvalitní kosmetiku, která ji zklidňuje a normalizuje její funkce.

Právě takovou kosmetikou je inovativní a originální BIO hypoalergenní kosmetika ARGITAL. Byla vyvinutá speciálně pro velmi citlivou pleť a je té nejvyšší kvality. Neobsahuje žádné syntetické látky, a dokonce ani přírodní esenciální oleje. Její vůně je dána pouze vůní bylinných extraktů.

Přípravky z této řady mají negativní test dráždivosti. Jsou vhodné také při akné, atopickém ekzému, lupénce, růžovce či jiných dermatitidách.

Základem je výtažek z violky trojbarevné v BIO kvalitě a gel ze zeleného jílu Argital.

Tyto složky zklidňují pleť, navrací jí zdravou rovnováhu a jsou nápomocné při řešení nejrůznějších kožních problémů.

 

  • Hypoalergenní čisticí mléko s violkou - s výtažky z violky, arniky a přesličky, jojobovým olejem a gelem ze zeleného jílu. Velice jemně čistí a odličuje pleť obličeje a současně ji vyživuje. Je velmi vhodné pro odličování očí.

  • Hypoalergenní scrub a pleťová maska s violkou - s extrakty z violky, růže stolisté, měsíčku, arniky horské, mandlovým olejem a gelem ze zeleného jílu. Jemně čistí pleť, odstraňuje odumřelé buňky, rozjasňuje a vyrovnává (normalizuje) pokožku.
  • Hypoalergenní pleťové tonikum s violkou - s extrakty z violky, růže, meduňky, měsíčku, arniky, máty, světlíku a gelem ze zeleného jílu. Zklidňuje, hydratuje a tonizuje pleť.

  • Hypoalergenní krém na obličej s violkou - s extrakty z violky, měsíčku, mandlovým a olivovým olejem a gelem ze zeleného jílu. Chrání, vyživuje a změkčuje pokožku rukou a vyrovnává ji (normalizuje).

  • Hypoalergenní pleťový olej s violkou - s extrakty z violky, heřmánku a měsíčku jojobovým olejem a výtažkem ze zeleného jílu. Vyživuje pleť, chrání ji proti tvorbě vrásek a vyrovnává ji (normalizuje).
  • Hypoalergenní krém na ruce s violkou - s extrakty z violky, levandule, echinacey, měsíčku a smilu italského, jojobovým olejem, kakaovým máslem a gelem ze zeleného jílu.

 

ARGITAL doporučuje následující postup ošetření:

Pomocí vatového tampónu naneste na pleť Hypoalergenní čisticí mléko a jemnými krouživými pohyby* jím vyčistěte pleť obličeje a krku.

2x týdně použijte Hypoalergenní scrub. Buďto jako peeling (nepoužívejte při ekzému, růžovce či lupénce) nebo jako pleťovou masku. Jako peeling naneste malé množství na vyčištěnou pleť obličeje a krku a jemně roztírejte konečky prstů krouživými pohyby*. Jako masku jej aplikujte v silnější vrstvě, nechte působit 10 minut a poté smyjte vlažnou vodou, příp. za pomoci kosmetické mořské houbičky. Maska by neměla zaschnout, případně ji vlhčete.

Následně pleť tonizujte Hypoalergenním pleťovým tonikem. Můžete jej nastříkat na obličej přímo pomocí rozprašovače (nezapomeňte zavřít oči) anebo aplikovat pomocí vatového tampónu.

Na závěr pleť ošetřete Hypoalergenním krémem na obličej nebo Hypoalergenním pleťovým olejem. Vtírejte do pleti konečky prstů jemnými krouživými pohyby*. Používejte ráno a večer.

Citlivá pleť se vyskytuje nejčastěji v obličeji, ale může se objevit i jinde na těle. V takovém případě můžete použít též Hypoalergenní pleťový olej nebo Baby hypoalergenní tělové mléko.

Na ošetření pokožky rukou je určen Hypoalergenní krém na ruce s violkou.

 

*Už jen samotný pohyb pomáhá zlepšit cirkulaci tekutin v tkáních. Po směru hodinových ručiček se doporučuje na severní polokouli a proti směru hodinových ručiček na jižní polokouli.