Echinacea

(Echinacea purpurea)Echinacea_ram_1.jpg

Extrakt z třapatky nachové je účinnou složkou v krémech ARGITAL určených na akné, proti začervenání pleti (růžovce) a proti kožním mykózám. Normalizuje pleť, redukuje začervenání pleti, pomáhá při zánětlivých kožních onemocněních.

 

Třapatka nachová pochází ze severní Ameriky. Je to statná bylina, která dosahuje výšky až 1 metru. Kvete v období července až srpna výraznou růžovofialovou barvou. Květy jsou poměrně velké s červenooranžovým terčem, který je pichlavý, a řadou nachových jazykovitých květů po obvodu. Latinské jméno rostliny je příhodně odvozeno od řeckého slova echinos = ježek.

 

Je to dekorativní nenáročná rostlina dnes pěstována v záhonech pro okrasu, stejně jako pro své blahodárné účinky. Již severoameričtí indiáni užívali třapatku nachovou při rýmě, na hojení ran, na záněty a kožní potíže. Posiluje imunitu.

 

ARGITAL ji do svých krémů přidává převážně pro její hojivé a tišící účinky při zánětlivých kožních onemocněních jako akné, vřídky a kožní mykózy. Pomáhá zároveň hojit drobné poranění pokožky a redukuje chronické začervenání pleti.

 

Třapatka nachová je obsažena v těchto kosmetických přípravcích ARGITAL:

Krém na akné, červenání pleti a kožní mykózy s echinaceou

Hypoalergenní krém na ruce s violkou

 

a v produktu pro psy MI FIDO:

Antiparazitní BIO šampon Mi Fido pro psy