Přeslička rolní

(Equisetum arvense)Preslicka_rolni_2.jpg

 

Přeslička obsahuje kyselinu křemičitou. Působí hojivě na zanícenou pleť, vřídky, špatně se hojící ranky. Externě se užívá při vyrážkách a zánětlivých stavech pokožky. Na vlasy se používá pro zpevnění vlasů a na zklidnění vlasové pokožky.

 

Přeslička rolní je vytrvalou bylinou u nás velmi hojnou ve vlhčích půdách, na lukách, v lesích, u vod i podél polí. Rozšířená je skoro v celém mírném pásu, od rovinatých krajů do hor. Přeslička rolní má lodyhy dvojího druhu. Na jaře ze země vyrůstají jednoduché článkované plodné lodyhy pleťové barvy, ukončené výtrusným klasem. Jsou asi 10 – 20 cm vysoké a po vyprášení usychají. Letní, neplodné lodyhy, vyrůstají pak z oddenků jarních lodyh. Jsou zelené, mělce rýhované, 10 – 50 cm vysoké s postranními přeslenovitými větévkami.

 

 

Přeslička je bohatá na hořčiny, saponiny a koloidní kyselinu křemičitou. Od pradávna se využívala v domácím lékařství. Dobře se osvědčovala při ošetřování ran a kožních ekzémů. Přidávala se do koupelí a dělaly se z ní obklady, které se přikládaly na zánětlivá a hnisavá místa.

 

ARGITAL přidává extrakt z přesličky například do masky "ARGILTUBO". Je to univerzální maska, která je určena na pleť, pokožku i vlasy. Vlasy posiluje, pleť a pokožku detoxikuje a zklidňuje. 

 

Přeslička rolní je obsažena v těchto kosmetických přípravcích ARGITAL:

Maska ze zeleného jílu "ARGILTUBO"

Čisticí a odličovací mléko "Vegetalatte"

Hypoalergenní čisticí mléko s violkou

Regenerační vlasová maska se zeleným jílem

Krém pro 5 dní ženy s mochnou a zeleným jílem

Olej pro 5 dní ženy s mochnou a zeleným jílem

 

A také v přípravku pro psy MI FIDO:

Jemný BIO šampon pro psy s krátkou srstí