Violka trojbarevná

(Viola tricolor)viola_tricolor4_ram.jpg

 

Violka trojbarevná je důležitou složkou hned v několika kosmetických přípravcích ARGITAL, protože příznivě působí při podráždění pleti, při sklonu k jejímu zarudnutí, růžovce, atopickém ekzému, akné, vyrážkách a dermatitidách obecně a u miminek při opruzeninách z plínek.

 

Violka trojbarevná roste skoro v celé Evropě. Rostliny dorůstají výšky nejčastěji 15-30 cm. Barva květů je velmi proměnlivá, květy mohou být barvy fialové, modré, žluté a bílé. Velmi častá je kombinace dvou barev, žluté a fialové.

 

Violka se užívala v léčitelství již dávno v minulosti a právem byla jednou z oblíbených bylinek svaté Hildegardy z Bingenu, známé léčitelky a bylinkářky. Používala se při kožních problémech, spáleninách, vyrážkách, ekzémech a přetrvávajících dermatitidách.

Staří Keltové a Římané z ní dělali parfém.

 

Violka bývá považována za rostlinu planety Merkur, která obsahuje hojivý princip. Uvádí se, že má vyrovnávací účinky na pokožku, protože dokáže transformovat horkost, která stagnuje pod kůží a způsobuje tím různé problémy na pokožce. Například dermatitidy na obličeji a těle, ekzémy, lupénku, kožní vyrážky a akné. U dětí se efektivně využívá při atopickém ekzému, krupičkové vyrážce nebo při opruzeninách z plínek.

Právě díky těmto účinkům je extrakt z violky trojbarevné nezbytnou součástí všech produktů hypoalergenních řad ARGITAL určených pro velmi citlivou pleť a pro děti, a také v krému na dermatitidu, který vyrovnává a chrání pokožku celého těla.

 

Violka trojbarevná je obsažena v těchto kosmetických přípravcích ARGITAL: