Píše se o nás

8.10.2019 Magazín LadyBio

Článek: Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?

Kdo by čekal, že moderním „elixírem krásy” se stane surovina těžená ze země? A že je to ta, co známe už tisíce let? Zelený jíl jsme totiž používali už ve starověkém Egyptě (a to jsme ho před 20-30 tisíci lety využívali pro výrobu keramiky). Ale jeho kvality znovu objevujeme až dnes. Ve světě přírodní péče má už dlouhou tradici, ale do širokého povědomí se dostává teprve v posledních letech. Stále častěji bývá součástí „nepřírodních” šamponů, krémů, masek a zubních past. Proč budí takovou pozornost?

celý článek

 

21.11.2018 - www.magazin.biooo.cz

Na vlastní kůži: TOP 10 produktů podle BIOOO lidí

Argital - Očistný šampon proti volným radikálům se dostal mezi TOP 10 :-)

Očistný šampon je skvělý na všechny typy vlasů, zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy a zároveň eliminuje nadměrné maštění, plihnutí vlasů a volné radikály. Posiluje vlasy a působí preventivně proti jejich padání. Aktivními složkami v očistném šamponu jsou zelený jíl, jmelí, citron, lněné semínko a aktivní uhlí rostlinného původu.
Co nás dostalo: šampon umí neutralizovat škodlivé vlivy způsobené elektromagnetickými vlnami, které produkují počítače a další elektronická zařízení..

celý článek

 

15.11.2018 - www.jogadnes.cz

100% přírodní a BIO kosmetika ARGITAL

Přírodní a BIO kosmetika Argital nabízí kompletní sortiment přípravků pro péči o obličej, tělo, vlasy, zuby, dětskou kosmetiku a přípravky na různé kožní a jiné problémy.

Celý článek

 

4.7.2018 - www.celostnimedicina.cz

Všestranný zelený jíl ARGITAL - přírodní prostředek nejen proti stárnutí

"...Sedimentární hornina stará miliony let. Je tvořena jílovými minerály, které mají výjimečnou schopnost na sebe vázat a pohlcovat toxiny a další, pro organismus škodlivé, látky a mikroorganismy. Jíl také zásadně mění své vlastnosti s přítomností vody..."

Celý článek

 

7.3.2018 - Blog - www.IntuitiveDiary.com - Kateřina Šimková

RECENZE: ARGITAL HYPOALERGENNÍ PLEŤOVÁ MASKA S VIOLKOU
"v dnešním díle se vám představím jako povedený dvojník slavné francouzské komediální postavy. Fantomase. Dokonalé maskování, kterého se na sobě dopouštím kvůli podpoře půvabu, bude tuto víc než těsnou podobnost ilustrovat, jak doufám, dokonale. A co že mi tento skok z běžné Kateřiny do filmového hrdiny, nebo snad lépe záporáka, způsobilo? Byla to maska Argital, která se mimo jiné dá použít jako scrub. Vyrábí se v Itálii, odkud také pochází hlavní surovina složení – zelený jíl, jež se těží ve velkých hloubkách a následně se suší na slunci. Specialitou této značky je ale mimo jílu speciální výrobní postup, kdy je každá složka biodynamizována. O tom ale zase někdy jindy, z úst povolanějších. Dnes tedy o hypoalergenní masce (a scrubu) Argital s violkou..."

Celý článek

 

11.2. 2018 - Bioamalka.blog.cz - ARGITAL a "La Eva"
"Antroposofický přístup k životu je i v italské bio kosmetice ARGITAL...
Italskou značku Argital založil v roce 1979 doktor Giuseppe Ferraro. Využívá přávě účinných složek rostlin a respektuje přírodu jako takovou.
Základní složkou všech přípravků je zelený jíl... Tak už víte, proč jsem si chtěla rozšířit svoji péči a doplnit přípravky Dr.Hauschka některými přípravky z řady Argital?! Vzájemně spolu fungují a doplňují se a to mě baví a je důležité, aby vše pak správně fungovalo...
No je toho ještě hodně, co bych od Argital chtěla vyzkoušet (asi všechno :-))..."

Celý článek

 

leden 2018 - Časopis a internetový magazín Flowee
"Není BIO jako BIO. Jak vybírat přírodní kosmetiku?
Trendem současnosti je návrat k tradicím a přirozenosti. Platí to i pro kosmetiku, proto ta přírodní v dnešní době vede. Jak se ale v široké nabídce zorientovat a poznat, že se jedná opravdu o kvalitní výrobek nikoli o líbivě zabalenou chemii?.."
Celý článek

 

4.12.2017 Magazín BIOOO - Karolína Kinclová

VYMAZLETE SE NA VÁNOCE
V článku je doporučeno hned několik produktů Argital:
Maska ze zeleného jílu "Argiltubo"
Obnovující krém s růžovým olejem
Zklidňující a regenerační krém s heřmánkem
Sprchový gel s meduňkou
Šampon na normální a suché vlasy s lopuchovým kořenem
Rostlinný kondicionér
Intimní gel s Niaouli
Celý článek

 

5.12.2017 Noviny & Novinky

Léčivý jíl - Vlastnosti zeleného jílu, výroba kosmetiky Argital.

"V tomto vydání jsme se zaměřili na zdravé dárky. A proto se do našeho hledáčku dostal 
i unikátní přírodní produkt – zelený jíl. Že ho ještě neznáte? V prostředí příjemně voňavé prodejny Cosmetica Natura v Praze na Břevnově jsme se ptali majitelek Jindřišky Janovské a Mileny Rothbauerové, čím je kosmetika ze zeleného jílu učarovala?.."

Celý článek

 

15.8.2017 - Blog - www.IntuitiveDiary.com - Kateřina Šimková

RECENZE: ARGITAL ROSTLINNÝ MYCÍ A ZESVĚTLUJÍCÍ GEL NA OBLIČEJ
"...v dobách, kdy mě trápila pleť posetá akné a drobnými jizvičkami a zároveň mě zužovala místa plná černých teček a suchých ložisek, vůbec jsem netušila, jakou správnou základní očišťující péči si vybrat. Vyzkoušela jsem řadu přípravků. A příliš nadšená jsem nebyla... Jednoho dne jsem se dočetla o léčivých účincích zeleného jílu. Tehdy to byla čerstvě zpopularizovaná novinka. Jíl měl být přírodní zázrak, který to dokázal natřít rozličným neduhům, s nimiž se v moderní, nebo snad lépe řečeno postmoderní civilizaci potýkáme. Záněty, vyrážky, akné, dermatitidy, ekzémy, alergická a podrážděná pokožka.
...Objevila jsem značku Argital. Její domovinou je Itálie. Na vlastní kůži jsem ji vyzkoušela až díky Rostlinnému mycímu a zesvětlujícímu gelu na obličej.
Jestli bych měla vyzdvihnout něco, co si na tomto produktu rozhodně zaslouží pozornost, pak by to bylo jeho parádní složení. Kromě zeleného jílu je tvoří výtažky z heřmánku a růže stolisté, bílkoviny získané z kokosového oleje a pšeničných klíčků, esenciální růžový a levandulový olej, extrakty ze styrače a dřišťálu.
Argital za sebou zanechává fyziologický pocit naprosté pohody. To jsem nikde ještě nezažila. Po přibližně půl roce jsem viděla první větší výsledky používání. Barevně sjednocenější pokožka, flíčky po akné a zánětech se začaly ztrácet. Zarudnutí už nebylo tak časté ani intenzivní. Pleť nebyla tolik citlivá na různé vnější i vnitřní podněty. Černé tečky a mastnota T-zóny se zredukovaly..."
Celý článek

 

27.6.2016 - Blog - www.IntuitiveDiary.com - Kateřina Šimková

PLEŤOVÝ KRÉM ARGITAL: NĚHA PLNÁ RŮŽÍ A ZELENÉHO JÍLU
"...dnes bych vám ráda představila krém, který jsem si pořídila loni v březnu a dnes, 12. června jsem jej dopotřebovala. Představte si, že jdete spát obklopeni krásnou vůní růžových plátků. Uleháte na lože a kolem vás se, jakmile zavřete oči, rozhostí kouzelné růžové pláně, na nichž pěstují s láskou a něhou tu nejušlechtilejší ze všech růží, růži damascénskou či stolistou. Její plné sytě zbarvené květy laskají pečující ruce žen i mužů, vítr, deštík i paprsky slunce. To všechno je z jediného dotyku hebkého krému cítit. Právě vůně, intenzivní, neumělá, přirozená je tím prvním, co mne na krému zaujalo již ve chvíli, kdy jsem se ho snažila prozkoumat na prodejně. Přiznávám, že jeho aromaterapeutický účinek mne ohromil v tom nejlepším slova smyslu..."
Celý článek

 

26.9.2016 Magazín BIOOO - Hana Bartušková

5 VĚCÍ, KTERÉ VAŠE DĚŤÁTKO OCENÍ - NA JEMNOU POKOŽKU ČISTÉ SLOŽENÍ S ARGITALEM

Dětská řada od Argital je hypoalergenní, s výtažky z violky, měsíčku a slézu, s rostlinnými oleji, včelím voskem a kapkou zeleného jílu. O miminkovskou pokožku pečuje, nezatěžuje ji chemikáliemi, má tak jemné složení, že s Argitalem můžete namazat i tu nejpřecitlivělejší a nejjemnější pokožku. Kromě mazání ale zkuste i něco dalšího. Co? No přeci hypoalergenní pudr.

Celý článek

 

30.3.2016 Video recenze Masky se zeleným jílem "Argiltubo" od Martiny Zámečníkové:

 

 

30.11.2015 Magazín LadyBio

Článek: Zelený jíl - přírodní prostředek pro zdraví a krásu

Nemáte čas nebo chuť se objednávat ke kosmetičce a Vaše pleť přesto zoufale volá po hloubkovém čištění a projasnění? Zkuste jí dopřát kosmetiku ze zeleného jílu, který má vynikající schopnost absorbovat z pokožky nahromaděné toxické látky a škodlivé mikroorganismy. Výrobky se zeleným jílem jsou blahodárnou péčí zvláště při akné, vyrážkách, nebo dokonce lupénce. Jíl má schopnost pleť zpevňovat, tonizovat, vyživovat, vyhlazovat a hlavně - čistit. Vysoký obsah zeleného jílu má v sobě třeba kosmetika Argital.

celý článek

 

1.4.2015  Magazín BIOOO - Sára Goldbergerová

RECENZE: ARGITAL - MASKA ZE ZELENÉHO JÍLU "ARGILTUBO"

Zelený jíl je jednou z mých nejoblíbenějších kosmetických přírodních surovin. Pěje se na něj chvála už pár stovek let, kdy byly odhaleny jeho kosmetické účinky. Mimo kosmetické má i účinky čistící a detoxikační pro celé tělo a to i vnitřně. K tomu ovšem slouží speciálně čištěný jíl...

celý článek Magazín BIOOO

 

11.10.2015 Magazín BIOOO -  Mája Ráblová

RECENZE: ARGITAL - GEL PRO INTIMNÍ HYGIENU S NIAOULI ARGITAL

Intimní hygiena je pro ženy velice důležitá, to jistě není třeba zdůrazňovat. Jenže si musíme dávat velký pozor, čím si tyto velmi citlivé partie myjeme, protože například použití obyčejného mýdla by napáchalo mnohem více škody než užitku. Ideální je tedy přípravek obsahující jemné mycí složky, které nijak nenaruší pH intimních partií a nepřesuší citlivou sliznici, a zároveň příjemně osvěží a dodá nám pocit čistoty. Všechny tyto požadavky podle mého názoru splňuje vynikající  Gel pro intimní hygienu s Niaouli od Argitalu...

celý článek

 

23.3.2015 Wellness Life - Zelený jíl v kosmetice, wellness a spa – jílové masky a užívání jílu vnitřne – účinná detoxikace
Přírodní zázrak jménem zelený jíl.
Jíl pro vnitřní užití i pro kosmetickou péči.

celý článek WellnessLife.cz

 

3.10.2014 ARGITAL MYSLÍ I NA CITLIVKY - Hana Bartušková  

Pečující řada Argital Allergen Free je vhodná pro suchou a přecitlivělou pleť. Neobsahuje žádné potenciálně dráždivé látky, naopak pleť zklidňuje výtažky z fialky a zeleným jílem. Tato kosmetika je vhodná pro přecitlivělou a podrážděnou pleť, blahodárně působí na ekzémy a jiné problémy pleti, jako jsou například alergie. Výrobky jsou navíc certifikovány a jejich čistým přírodním složením si můžete být jisti. A také neobsahují přidanou parfemaci, pouze čisté přírodní látky, a jsou hypoalergenní...

celý článek http://blog.kvetinovy.cz/blog/

 

29.7.2014 ARGITAL KRÉM NA AKNÉ S LOPUCHEM

Dnes tu mám pro vás ukázku přírodního krému pro problematickou pleť, který obsahuje výtažky například z lopuchového kořene nebo levandule. Krém vyrábí italská kosmetická firma Argital, založená především na příznivých účincích zeleného jílu, a to v kombinaci s esenciálními oleji. Jestli máte rádi přírodní výrobky, mohla by vás tato značka zaujmout. Jedná se o čistě přírodní kosmetiku (bez parabenů a dalších hrůz), se spoustou certifikátů přírodní kosmetiky jako například BDIH, Demeter, ICEA a LAV. Krém je určený pro smíšenou a mastnou pokožku se sklony k akné a opakovaným zánětům. Princip účinku spočívá v regulaci funkce mazových žláz, potlačení zánětu a regeneraci pleti. To zajišťují obsažené výtažky z kořene lopuchu a pukléřky, oleje z brutnáku, levandule, fenyklu a kadidlovníku a také olej mandlový. A samozřejmě také zelený jíl, který se používá při akné i jako samostatná pleťová maska.

celý článek http://sannette.blog.cz/

 

3.5.2014 Recenze - Pleťová maska Argiltubo

S kosmetikou se to nemá přehánět, nemá se kombinovat moc výrobků, méně znamená více - to jsou taková jednoduchá pravidla, co se péče o pleť týče. Proto, když se rozhodnu pro něco "navíc" k běžné denní péči, vybírám pečlivě. A jelikož příroda u mě často i vyhrává nad chemií, zaujala mě maska na obličej a tělo ARGILTUBO od Argital. Je to maska ze zeleného jílu vhodná pro aknózní pleť a ty, kteří mají problémy i s dalšími kožními problémy jako je například ekzém. A nezaujaly mě pouze tyto informace, ale i fakt, že ji lze použít i jako masku na vlasy. Právě proto, že je to biokosmetika, nemůže uškodit žádné části těla a je tak velice praktická. A jak její použití hodnotím? .... Za mě tedy maska SUPER! a můžu ji jen doporučit.

celý článek http://j-w-bellezza.blogspot.cz/

 

29.4.2014 Argital intimní gel s Niaouli

Jak víte na veletrhu jsem si zakoupila malinké balení gelu na intimní mytí od firmy Argital. Nejprve jsem si říkala, že takové malé balení za 40Kč je trochu sranda,ale nejen , že paní u stánku potěšila sáčkem jejich zeleného jílu,ale navíc tohle malé balení gelu vydrží strašně dlouho :) Takže se tedy hodně vyplatí, stačí totiž opravdu malinké množství, velké balení je potom klasicky 250 ml za 270 Kč což mi přijde hodně dobré,když vím jak malé množství stačí. ..... Takže info máme a proč se mi tedy tak líbí? Protože všechno co píše dokonale splňuje, osvěžuje a to díky mátě :) Stačí ho malinko asi velikost lískového ořechu a rozhodně se myslím, že to bude dobrá prevence onemocnění a na léto, sezónu koupání je tedy gel jak dělaný. Takže jakmile dopotřebuji ten co mám rozhodně kupuji. Hodnocení: 10/10 :-)

celý článek www.Vlasta.cz

 

3.7.2014 5 pleťových masek, které (nejen) teď stojí za vyzkoušení

DOTEK JÍLU Přírodní zelený jíl sice nevypadá moc vábně, ale skrývá v sobě zásobárnu stopových prvků a křemíku, což je koktejl s výrazným omlazujícím účinkem. Maska je vhodná pro každý věk a všechny typy pleti. Obnovuje a vyhlazuje pokožku a zanechává ji svěží a zářící. Právě teď v létě by se mohla hodit, když to přeženete se sluníčkem, protože zklidňuje pokožku a urychluje její obnovu. celý článek http://cosmetic-jam.blogspot.cz/

  

24.11.2012 Zelený jíl pro zdraví a krásu - Úžasné léčivé a kosmetické vlastnosti zeleného jílu

celý článek na WellnessLife.cz