Trvanlivost produktů

Kosmetické přípravky nabízené na našem e-shopu www.cosmeticanatura.cz, splňují podmínky dané Nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) 1223/1998 o kosmetických přípravcích a trvanlivost přípravků je vyznačena v souladu s čl. 19 odst.1 písm. c) nařízení.

 

Argital_log_web.jpg                        

ARGITAL

Trvanlivost produktů firmy ARGITAL je minimálně 36 měsíců od data jejich výroby, s výjimkou Bělicí zubní pasty s propolisem a Dentie a esenciálních olejů GOLD.

Datum výroby je uvedeno na obalu přípravku a je dáno šarží: LYYDDD, kde YY je rok a DDD den v daném roce. Např.: L18209 znamená, že produkt byl vyroben 209. den roku 2018. Má minimální trvanlivost 36 měsíců od tohoto dne.

Na obalech přípravků s trvanlivostí delší než 30 měsíců je dále uveden symbol otevřeného kelímku, v němž je číslice, která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření.

Bělicí zubní pasta s propolisem a Dentie má trvanlivost jen 12 měsíců, na jejím obalu je vyznačeno datum min. trvanlivosti jako EXP.MM.YY, kde MM je měsíc a YY je rok, do kdy je pasta použitelná.

Esenciální oleje GOLD mají trvanlivost minimálně 5 let od data jejich výroby, které je dáno šarší (Lot číslem - viz výše) - a po odlepení části etikety (lze opět přilepit) na lahvičce je uvedena expirace: např. EXP 05/25 (tedy do května 2025).

 

    cigale-bio_logo.png          logo_la_cigale.png         superclair-logo.jpg

CIGALE BIO, LA CIGALE, SUPERCLAIR

Na obalech produktů od firmy Savonnerie de l´Atlantique (SDA) je vytištěno datum výroby ve tvaru: YY MM DD (rok měsíc den), dále je uvedena šarže a hodiny výroby.

Např.: 20 04 25 4 11:39 – vyroben 25.4.2020, šarže, hodina.

Trvanlivost tuhých mýdel není omezena (i když je lepší je spotřebovat asi do 5 let od data výroby), u ostatních produktů SDA je minimálně 36 měsíců od data výroby.

Doporučená doba spotřeby po otevření obalu je:
   18 měsíců pro tuhá mýdla a vločky,
   12 měsíců pro tekutá mýdla a sprchové gely.

Výrobky SDA lze bezpečně používat i delší dobu, může se však začít měnit jejich barva a vůně. (Např. produkt může tmavnout nebo zesvětlit, vůně se stává méně výraznou.)

 

 

   MIFIDO_logo.png

MI FIDO

Kosmetické přípravky značky MI FIDO od firmy ARGITAL jsou určené pro péči o zvířata a byly schváleny Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL).

Trvanlivost je minimálně 36 měsíců od data jejich výroby, kde datum výroby je uvedeno na obalu přípravku a je dáno šarží: LYYDDD, kde YY je rok a DDD den v daném roce.

Např.: L18209 znamená, že produkt byl vyroben 209. den roku 2018. Má minimální trvanlivost 36 měsíců od tohoto dne. 

Na etiketě je uveden symbol otevřeného kelímku s číslicí (obvykle 4 nebo 6), která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření.

 

 

   Bellini.jpeg

BELLINI

Přírodní mořské houby Bellini nemají omezenou trvanlivost.

 

    logo_cosmesi_siciliana_male.jpg

COSMESI SICILIANA

Trvanlivost produktů firmy COSMESI SICILIANA je minimálně 30 měsíců od data jejich výroby.

Rok výroby je uveden na obalu přípravku a je dán jeho šarží: LT XXYY, kde YY je rok a DDD den v daném roce. Např.: LT1619 znamená, že produkt byl vyroben v roce 2019, 16  je číslo šarže. Má minimální trvanlivost 30 měsíců od tohoto dne.

Na obalu přípravku je dále uveden symbol otevřeného kelímku, v němž je číslice (u EDT je to obvykle 12), která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho prvního použití.