Trvanlivost produktů

Kosmetické přípravky nabízené na našem e-shopu www.cosmeticanatura.cz, splňují podmínky dané Nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) 1223/1998 o kosmetických přípravcích a trvanlivost přípravků je vyznačena v souladu s čl. 19 odst.1 písm. c) nařízení.

 

Argital_log_web.jpg                        

ARGITAL

Trvanlivost produktů firmy ARGITAL je minimálně 36 měsíců od data jejich výroby, s výjimkou Bělící zubní pasty s propolisem a Dentie.

Datum výroby je uvedeno na obalu přípravku a je dáno šarží: LYYDDD, kde YY je rok a DDD den v daném roce. Např.: L18209 znamená, že produkt byl vyroben 209. den roku 2018. Má minimální trvanlivost 36 měsíců od tohoto dne.

Na obalech přípravků s trvanlivostí delší než 30 měsíců je dále uveden symbol otevřeného kelímku, v němž je číslice, která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření.

U Bělící zubní pasty s propolisem a Dentie, která má trvanlivost jen 12 měsíců, je na obalu vyznačeno datum min. trvanlivosti jako EXP.MM.YY, kde MM je měsíc a YY je rok, do kdy je pasta použitelná.

 

 

    cigale-bio_logo.png          logo_la_cigale.png         superclair-logo.jpg

CIGALE BIO, LA CIGALE, SUPERCLAIR

Na obalech produktů od firmy Savonnerie de l´Atlantique je vytištěno datum výroby: YY MM DD (rok měsíc den).

Např.: 18 04 25 4 11:39 – vyroben 25.4.2018, šarže, hodina.

Tuhá mýdla Cigale BIO nemají omezenou trvanlivost, i když je lepší je spotřebovat asi do 5 let od data výroby.

Tekutá mýdla a sprchové gely Cigale BIO mají minimální trvanlivost 36 měsíců od data výroby. U nich je na obalech uveden symbol otevřeného kelímku, v němž je číslice (obvykle 18) , která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření. 

Marseillská mýdla  La Cigale  mají minimální trvanlivost 36 měsíců od data výroby. U nich je na obalech uveden symbol otevřeného kelímku, v němž je číslice (obvykle 18) , která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření. 

Tekutá mýdla  Superclair mají minimální trvanlivost 36 měsíců od data výroby. U nich je na obalech uveden symbol otevřeného kelímku, v němž je číslice (obvykle 18) , která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření. 

------------------

 

   MIFIDO_logo.png

MI FIDO

Kosmetické přípravky značky MI FIDO od firmy ARGITAL jsou určené pro péči o zvířata a byly schváleny Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL).

Trvanlivost je minimálně 36 měsíců od data jejich výroby, kde datum výroby je uvedeno na obalu přípravku a je dáno šarží: LYYDDD, kde YY je rok a DDD den v daném roce.

Např.: L18209 znamená, že produkt byl vyroben 209. den roku 2018. Má minimální trvanlivost 36 měsíců od tohoto dne. 

Na etiketě je uveden symbol otevřeného kelímku s číslicí 4, která udává počet měsíců trvanlivosti produktu od jeho otevření.

 

 

 Bellini.jpeg

BELLINI

Přírodní mořské houby Bellini nemají omezenou trvanlivost.