BIOARGAN

 

Arganový olej neboli Marocké zlato

jak je tento výjimečný produkt také nazýván, se lisuje již po tisíciletí z ořechů stromu Argania Spinosa - „Svatý strom“. Tyto stromy rostou pouze v určité oblasti jihozápadního Maroka, která je chráněna organizací UNESCO jako národní marocké bohatství.

Pro výrobu 1 litru arganového oleje je potřeba cca 38 kg ořechů a zpracování trvá zhruba 10 hodin. Proto je olej velice vzácný. Berberské ženy, které tradičně olej lisují ručně, se sdružují v kooperativách, které následně olej prodávají dál.

argan.jpg

Proti stárnutí pleti, striím i extrémnímu počasí

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin a vitaminu A, E a F arganový olej účinně bojuje se stárnutím pokožky, prospívá její pružnosti a hydrataci. Obsahuje také skvalen, jehož nejdůležitější funkcí je ochrana kožních buněk. Zároveň vytváří na pokožce ochranný film, který zabraňuje jejímu stárnutí a dehydrataci. Obsažené karotenoidy navíc fungují jako přirozená ochrana proti UV záření a brzda růstu rakovinotvorných buněk.

 

Kosmetické účinky arganového oleje:

- regeneruje pokožku

- hydratuje a zjemňuje pleť

- působí antibakteriálně a protizánětlivě

- zabraňuje vzniku strií

- pomáhá při léčbě akné, lupénky a různých dermatitid

- účinný proti vzniku vrásek a předčasnému stárnutí pleti

- stimuluje přirozené obranné mechanismy pleti proti nepříznivým vlivům počasí (prach, sluneční záření, vítr...)

- působí příznivě na tvorbu kolagenu a elastinu

- je vhodný pro všechny typy pleti

 

Čistý arganový olej nabízí český výrobce, společnost Bafex, s.r.o., pod kosmetickou značkou BIOARGAN.

Logo_bioargan_Golden_oil.jpg

Na suchou pokožku je možné jej používat v každou denní i roční dobu.

Pro smíšené typy pleti je vhodné jej používat večer a kdykoliv při extrémnějším počasí, jako je vítr, mráz či velké sucho. Lze také přidat pár kapek arganového oleje do koupele.

Olej se velice dobře vstřebává, zanechává kůži svěží, jemnou a hladkou, ale oproti jiným olejům nezamaštěnou.

 

Na dermatitidy a citlivou pleť miminek

Arganový olej je kvalitním pomocníkem při onemocněních lupénkou či atopickou dermatitidou. Obnovuje ochranný kožní film, regeneruje a působí protizánětlivě. Tyto regenerační a antiseptické účinky pak může využít každý z nás, žena i muž, například po holení.

Také nejcitlivější pokožka miminek a dětí, která je až 5x tenčí než u dospělých, ocení každodenní jemnou masáž, pár kapek do koupele, případně i ochranné účinky oleje při chladu, mrazu či na slunci.

Arganový olej se též osvědčil při péči o aknózní pokožku díky svým regeneračním a zároveň antiseptickým vlastnostem.

 

Regenerace poškozených vlasů

Argan posiluje vlasy, je úžasným regeneračním prostředkem na barvené či jinými vlivy poškozené vlasy a vysušené konečky. Úspěšně pomáhá proti křehkosti, suchosti a lámavosti vlasů. Ochraňuje vlasy při fénování a, dokonale uhladí účes.

Olej lze nanášet za sucha do konečků vlasů nebo aplikovat na mokré vlasy jako masku a po cca 15 minutách působení umýt. Také je možné jej vetřít do suchých vlasů na noc a smýt až ráno.

 

Jak arganový olej správně skladovat?

Nejlépe při pokojové teplotě mezi 15-25 st.C. Také by neměl být vystavován slunečnímu záření. Doporučujeme proto ponechávat lahvičku s olejem v ochranném papírovém obalu.

gastro_Jar_2.JPG