Cigale BIO, La Cigale a Superclair

od tradičního výrobce přírodních marseillských mýdel, společnosti SAVONNERIE DE L’ATLANTIQUE

Logo-SDA-2018-BANDEAU_(1).png

 

Francouzská firma SAVONNERIE DE L’ATLANTIQUE, založená roku 1915, je výrobcem celé řady kvalitních přírodních tuhých i tekutých mýdel, sprchových gelů, mýdlových základů i přípravků na praní a údržbu domácnosti. Jejich výroba je založena na dlouholeté tradici a znalostech, které si předávali francouzští mistři výroby mýdel z generace na generaci.

Do našeho eshopu jsme ze sortimentu SAVONNERIE DE L’ATLANTIQUE vybrali značky, které přinášejí mimořádně kvalitní, čistá a ekologicky šetrná mýdla. Jsou to:

logo_la_cigale.png             cigale-bio_logo.png                superclair_logo.jpg

 

Cigale BIO představuje širokou nabídku mýdel vyrobených v BIO kvalitě tradičními postupy podle marseillské receptury. Kromě klasických tuhých a tekutých mýdel nabízí i mýdla hypoalergenní určená pro jemnou pleť malých dětí a pro citlivou pokožku. Všechny výrobky této řady jsou dermatologicky testovány a mají oprávnění používat ochrannou známku Ecocert Cosmos Organic pro BIO kosmetiku.

La Cigale - Z této značky jsme vybrali legendární Marseillská mýdla ve tvaru kostky, která jsou vyráběna tradičním postupem mistrů mydlářského řemesla používaným již od 17. století ve Francii, nazývaným "vaření v kádi".  Dle zákonného předpisu tato mýdla nesmí obsahovat žádné živočišné tuky, ale výhradně rostlinné oleje, jako např. olivový, kokosový či palmový, a obsah mastných kyselin musí být přesně 72 %. Toto číslo je také vyznačeno na každé kostce mýdla. Mýdla jsou dermatologicky testována.

Superclair jsou především ekologicky šetrné přípravky na mytí, na praní a pro úklid domácnosti vyráběné rovněž dle receptury marseillských mýdel. Výrobky této řady mají ochrannou známku Ecocert Cosmos Ecodétergent.

 

„Savonnerie“ znamená „Výrobce mýdla“

sda_vyroba.jpg

 

SAVONNERIE DE L’ATLANTIQUE (SDA) je moderní výrobní závod v Rezé, u Nantes, blízko pobřeží Atlantiku. 

Probíhají zde veškeré fáze výroby všech typů mýdel. Od marseillského mýdla, přes toaletní mýdlo a domácí mýdlo na praní, až po dermatologické mýdlo.

Proto si název „Savonnerie“, tedy „Výrobce mýdla“, skutečně zaslouží.

 

 

Podívejte se na videa, jak se mýdlo vyrábí:

            

 

Jaké jsou jeho přednosti:
- 100% výroby probíhá v Rezé ve Francii
- 100% výroby jsou mýdla
- výrobky neobsahují žádné syntetické konzervanty ani produkty z ropy
- všechny mýdlové základy jsou vyráběny v místě závodu, žádné nejsou dováženy z jihovýchodní Asie.

Výrobu mýdlových základů v místě je nutné zdůraznit, protože řada firem si říká „výrobce mýdel“, a tvrdí, že vyrábějí marseillské mýdlo, ale přitom pouze zpracovávají dovážené mýdlové základy z Asie. Ty potom barví, parfémují, tvarují a nakonec zabalí a prodávají pod svojí značkou. Taková mýdla nemají s tradičním francouzským a zejména marseillským mýdlem nic společného.

Přitom právě továrna na mýdlo je to místo, kde prostřednictvím reakce mezi alkalickým prvkem a tukem vzniká mýdlo. Je to podobný rozdíl jako mezi pekárnou a prodejnou pečiva.

Jedině v továrně na mýdlo najdete pozici mistra výroby mýdla. Ten musí znát know-how reakce saponifikace - zmýdelnění a také musí mít s výrobou bohaté zkušenosti. Dříve se toto know-how předávalo jen ústně jako tajemství. Podobně jako sládek v pivovaru, to bývala vždy velmi důležitá a vážená pozice. V současné době již ve Francii mnoho tradičních výrobců mýdla není.


SAVONNERIE DE L´ATLANTIQUE záleží především na kvalitě jejích výrobků a je nositelem tradice  výrobců marseillského mýdla.  (více o Marseillském mýdle)

Kosmetika získala tyto certifikace a ochranné známky:

BTNEcocertCosmosOrganic3.png           BTNEcodetergent.jpg         BTN_RSPO.png          BTN_OFG.png          SDMF.png

 

*Ecocert Cosmos Organic - certifikaci uděluje Ecocert Greenlife podle standardu Cosmos, více..

**Ecocert Natural Detergent - certifikaci uděluje Ecocert Greenlife podle standardu Cosmos, více..

***Savon de Marseille - pro více informací: ASDMF