Menstruační houba výběrová SCS 150-2 - INTIM 5 - 6 cm

Menstruační houba výběrová SCS 148-2 (2)

Mořská houba o velikosti 5 - 6 cm. Velmi jemná, s mnoha póry a vysokou savostí. Používá se jako hygienický menstruační tampon. V balení jsou 2 kusy hub. Více informací

 Není skladem
219
DPH:
21 %
Litujeme, ale zboží nelze koupit Tento produkt byl vyprodán nebo již není v nabídce
Kód výrobku:
SBS 458

Přírodní mořské houby menších rozměrů, velmi jemné a s mnoha póry typu PREMIUM, z oblasti Baham.

Mají vysokou savost a proto se výborně hodí pro použití jako hygienický menstruační tampon.

Balené po 2 kusech v organzovém sáčku, převázané stuhou s visačkou.

Použití:

Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá. Poté ji prsty zavedete podobně jako tampón. Jak hluboko houbu zavést záleží na každé ženě – najděte si způsob, který vám bude vyhovovat. Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat přebytečnou vodu. Poté ji můžete opět zavést do pochvy. Pokud zjistíte, že je pro vás houba moc velká, lze ji zastřihnout do tvaru a velikosti, který vám bude vyhovovat. Nezapomeňte, že se jedná o přírodní produkty a proto se jednotlivé houby mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Životnost a čištění

Jedna mořská houba vydrží přibližně 6 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará. Čištění, desinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležité z hlediska hygieny i životnosti houby! Před každou menstruací (nebo po menstruaci) je nutné houbu dezinfikovat.  Je možné použít:

 

  • Solnou koupel (doporučujeme) - čistící sůl na mořské houby rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37 C (cca 1 lžička soli na 2 dcl vody). Houbu ponořte do roztoku a opakovaně zmáčkněte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou.
  • Tea Tree lázeň - 3-5 kapek Tea Tree oleje smíchejte s cca 1,5 dcl vody.
  • Solnou koupel s Tea Tree - použijte čisticí sůl s Tea Tree
  • Octový roztok - 1 lžička octa na 1,5 dcl vody.