Na namožené svaly a modřiny

Argital_Namozene_svaly_modriny_Arnika.jpg    

Unavené svaly jsou pro každého sportovce znamením, že odvedl dobrou práci.

Může se však stát, že dojde až k přílišnému namožení některých svalů a šlach a potom je třeba podpořit jejich fyziologickou regeneraci.

Při fyzické aktivitě si také můžeme způsobit drobné pohmožděniny a objeví se modřiny.

Pomoc přírodní cestou nabízejí dva produkty ARGITAL, vyvinuté cíleně pro sportovce. Mohou je však využít i ti, kteří mají fyzicky náročnou práci anebo jen trpí na vznik modřin.

Každý z přípravků dokáže pomoci samostatně, ale jejich vzájemnou kombinací se účinek ještě zvyšuje:

  • Krém na modřiny a výrony s arnikou - s arnikou horskou a s gelem ze zeleného jílu, je vhodný při hojení pohmožděnin, modřin a výronů, používá se při zánětech, vyrážkách a zarudnutí kůže, regeneruje pokožku,

  • Ochranný dynamizovaný olej s arnikou - s extraktem z arniky horské a s čistým esenciálním olejem z lavandinu a meduňky, je vhodný při hojení pohmožděnin a poskytuje úlevu namoženým svalům a kloubům.

 

Před fyzickou aktivitou je dobré použít pro zahřátí svalů krém s arnikou. Kombinuje v sobě regenerační účinky výtažku z květů arniky horské a gelu ze zeleného jílu. Krém prohřeje a uvolní svalová vlákna.

Po fyzické aktivitě je vhodné provést masáž s arnikovým olejem, který pomáhá uvolnit a zregenerovat unavené svaly a dodává pocit pohody. Obsahuje rovněž arniku horskou a čistý rostlinný olej ze sladkých mandlí. Masáž provádíme jemnými krouživými pohyby po směru hodinových ručiček*.

 

* Na severní části polokoule je doporučeno masírovat po směru hodinových ručiček, zatímco na jižní části zemské polokoule proti směru hodinových ručiček; v souladu s převažujícím směrem cirkulace vody na Zemi. Tento pohyb podporuje cirkulaci krve a lymfy v těle.