Ošetření proti metličkám na nohou

Argital_Na-metlicky_produkty.jpg

Metličky neboli mikrovarixy, jsou drobné rozšířené nebo popraskané žilky, které připomínají jemné pavučinky. Objevují se nejčastěji na nohou, mohou se však vyskytovat i jinde na těle, např. na hrudi nebo v obličeji. Nebolí, a proto jim často nevěnujeme pozornost. Jsou však známkou oslabení žilních stěn, a tak mohou být předzvěstí žilního onemocnění, jako jsou křečové žíly (varixy) nebo hemoroidy.

Jak si přirozeným způsobem udržet elasticitu žilních stěn a kapilár a obnovit správný průtok krve?

 

Vyzkoušejte dva produkty ARGITAL, které jsou vhodné na podporu krevního oběhu dolních končetin a mají pozitivní účinky i na jejich vzhled.

  • Krém na žilky a hemoroidy s tújí a vilínem - s extrakty z túje, vilínu virginského, listnatce, koňského kaštanu, myrhy a s gelem ze zeleného jílu. Přispívá ke zpevnění cévních stěn, zlepšení jejich pružnosti a působí protizánětlivě. Zmírňuje otoky a únavu těžkých nohou tím, že příznivě působí na cirkulaci lymfy dolních končetin. Vyživuje a zvláčňuje pokožku a zvyšuje její pružnost. Je vhodný také na zklidnění pokožky nohou po depilaci či holení. Již během aplikace krému můžete cítit úlevu a pohodu.

  • Olej na žilky a hemoroidy s tújí a vilínem - směs rostlinných olejů: z oliv, sladkých mandlí, slunečnice, pšeničných klíčků a jojoby, a esenciálních olejů GOLD: túje, cypřiš, máta peprné a geránium. Posiluje žilní stěny a působí preventivně proti rozšiřování žilek.

 

Ošetření je vhodné doplnit koupelí nohou v jílové lázni a aplikací jílové masky:

 

Začněte tím, že si připravíte jednoduchou lázeň se zeleným jílem Argital. Stačí do lavoru nebo vaničky s teplou vodou nasypat 1 lžíci zeleného jílu a lehce promíchat. Ponořte nohy do lázně a třete jednu o druhou, dokud voda nevychladne. Můžete též přidat 1-3 kapky levandulového nebo lavandinového esenciálního oleje GOLD.

Jílová koupel podporuje pevnost tkání a vyrovnává periferní prokrvení, pokožka je po ní hladká a tonizovaná. Jíl kůži nezašpiní, a tak je dobré nohy po koupeli neoplachovat, protože se tím zvyšuje účinnost lázně.

Lehce osušte pokožku nohou a naneste na ni rovnoměrně silnější vrstvu masky „Argiltubo“. Ponechte asi 20 minut, během nichž působí blahodárné účinky zeleného jílu Argital, rostlinných výtažků a olejů v masce obsažených. Hydratují, osvěžují, čistí a chrání pokožku. Po uplynutí doby působení masku smyjte vlažnou vodou, nejlépe to jde s pomocí mořské houby. Nohy budou relaxované, lehké a pokožka hladká a tonizovaná.

Na závěr na nohy aplikujte v silnější vrstvě krém anebo olej a jemně vmasírujte od chodidel vzhůru krouživými pohyby po směru hodinových ručiček*, až se vstřebá. Masáž je možné provádět i vícekrát denně.


*Už samotný krouživý pohyb pomáhá zlepšit a regulovat cirkulaci tekutin v tkáních. Na severní polokouli se doporučuje po směru hodinových ručiček a na jižní opačným směrem. Tento pohyb stimuluje proudění lymfy a působí tak proti zadržování tekutin v tkáních.