Ústní hygiena Argital


Argital_Ustni-hygiena_produkty.jpg

 

 

Základní podmínkou pro udržení zdravých zubů je jejich správné čistění. Pokud se zuby pořádně  nečistí, tvoří se na nich zubní plak. Zpočátku je to jen světlý povlak plný nejrůznějších druhů bakterií, do kterého se postupně usazují minerální látky ze slin a jídla, a nakonec vzniká zubní kámen. Ten již běžným domácím čištěním neodstraníte. Přitom je hlavní příčinou zubního kazu, zánětu dásní a paradentózy.

Důležité tedy je pravidelné a včasné odstraňování bakteriálního plaku jak mechanicky zubním kartáčkem, tak za pomoci zubní pasty.

Chcete-li se vyhnout zubním pastám, které obsahují fluoridy, syntetická pěnidla, sladidla a konzervanty, jimž se přičítá podíl na vzniku aftů, alergií a dalších zdravotních potíží, je ideální zvolit BIO přípravky pro zubní hygienu ARGITAL.

Jsou stejně účinné, ale na rozdíl od běžných past chrání přirozené prostředí ústní dutiny. Obsahují (vyjma Dentie) gel ze zeleného jílu Argital, neobrušují sklovinu, ale čistí na principu absorpce. Odstraňují plak a společně s ostatními aktivními složkami zuby účinně čistí, působí preventivně proti vzniku zubního kazu a posilují a zpevňují dásněZelený jíl působí slabě zásaditě a vyrovnává kyselé prostředí v ústech. Dodává sklovině minerální látky.

Další složky jsou extrakty z bylin, čisté esenciální oleje GOLD, mořská sůl, chlorofyl apod., které mají antibakteriální účinky, působí proti zánětu dásní a osvěžují dech.

 

 

  • Bělící zubní pasta s propolisem a Dentie – s esenciálními oleji z máty peprné a anýzu. Dentie, japonský tradiční prostředek na čištění zubů, je rostlinné aktivní uhlí, díky němuž má pasta typickou černou barvu. Má silné stahující účinky na dásně a odstraňuje zabarvení zubní skloviny způsobené některými potravinami, nápoji či kouřením.

 

 

  • Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji – s esenciálními oleji z hřebíčku, tymiánu anýzu, skořice, eukalyptu, citronu a máty. Dezinfikuje, absorbuje zubní plak a preventivně pomáhá chránit zuby před vznikem zubního kazu, osvěžuje dech. Má příjemně kořeněnou chuť.

 

 

  • Ústní voda s ananasem a koloidním stříbrem Argital – s výtažky z ananasu, myrhy, šalvěje, máty, kořene kramérie a měsíčku lékařského, s gelem ze zeleného jílu a koloidním stříbrem. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky a je vhodná pro prevenci a při hojení zánětu dásní a pro osvěžení dechu a proti nepříjemnému zápachu z úst.