Recepty ze Zeleného jílu Argital

Masky, zábaly a koupele dle doktora Giuseppe Ferrara

 

namazana_tvar-kompr2.jpgargital_clay.jpg  ZÁKLADNÍ MASKA

  1 malý šálek Zeleného jílu Argital vysušeného sluncem,

  1 lžička medu,

  1 lžička mandlového nebo olivového oleje,

  1/2 šálku přírodní minerální vody. 

 

Tyto čtyři přírodní složky jsou bohaté na sluneční energii a teplo.

Nalijte do misky přírodní minerální vodu (½ šálku), přidejte med a nechte ho rozpustit. Přilijte olej a dobře promíchejte. Pak za stálého míchání postupně přidávejte jílový prášek a vymíchejte do hladkého krému. Pokud je příliš řídký, přidejte jíl anebo přidejte vodu, pokud je moc hustý. Výsledkem je ZÁKLADNÍ MASKA.

Návod k použití:
Masku naneste prsty nebo špachtličkou v silnější vrstvě rovnoměrně na vybranou část obličeje, krku nebo těla. Vyhněte se okolí očí. Po uplynutí doporučené doby působení smyjte masku teplou vodou, nejlépe za pomocí mořské houbičky.

Upozornění:
Po třech minutách od aplikace začne maska mírně „tahat" za kůži, to je normální reakce. Normální je i mírné zčervenání pleti po omytí masky. U hodně citlivé pleti se může dostavit i mírné pálení a zčervenání, to je též běžná reakce, které se není třeba obávat. Znamená to, e došlo k prokrvení pokožky. Maska by neměla během působení zaschnout, udržujte ji během působení vlhkou.
Pokud by se vám maska dostala do očí, vypláchněte je ihned dostatečným množstvím čisté vody.

Za několik minut po odstranění masky se dostaví příjemný pocit osvěžení a uvolnění pleti.

Vaše pleť bude měkká a krásně hladká. Následně ji doporučujeme ošetřit některým z krémů Argital.

 

Zeleny_jil_Recepty_oblicej_1.png    Zeleny_jil_Recepty_dekolt_1.png  Zeleny_jil_Recepty_bricho_1.png   Zeleny_jil_Recepty_zada_1.png    Zeleny_jil_Recepty_nohy_1.png

 

Maska na normální pleť

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte půl lžičky klíčkového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky esenciálního oleje z levandule.
Masku nechte působit 10 minut.

 

Maska na suchou pleť

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce čerstvého odvaru ze slézu, ½ lžičky oleje z muškátové růže nebo z brutnáku (popř. mandlového oleje) a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky santálového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 minut.

 

Maska na mastnou pleť  (Vypíná a osvěžuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 1 lžíci čerstvě vymačkané citronové nebo grapefruitové šťávy a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky citronového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 minut.

 

Maska na krk (Hydratuje a tonizuje)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce sojového mléka. Můžete též přidat 1 - 3 kapky santálového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 15 minut.

 

Maska na dekolt a poprsí (Zpevňuje, proti striím)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce čerstvě připraveného odvaru ze šalvěje lékařské a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky esenciálního oleje z růže nebo Ylang-Ylangu.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

 

Maska na stehna (Zpevňuje, proti striím)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce čerstvé šťávy z planého jablka (Crabapple) nebo zeleného jablka, 1 lžičku oleje z hroznových jader a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky esenciálního oleje z rozmarýnu nebo levandule.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

 

Maska na břicho (Zmenšuje objem břicha, proti striím)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce ricinového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky anýzového nebo fenyklového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

 

Maska na záda (Uvolňuje svaly)

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce odvaru z květů a listů arniky horské nebo 1 lžičku arnikového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky skořicového nebo tymiánového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 15 – 20 minut.

 

Maska na strie

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 lžíce mrkvové šťávy, 1 lžičku oleje z hroznových jader, 1-2 lžičky avokádového oleje a dobře promíchejte. Můžete též přidat 1 - 3 kapky meduňkového esenciálního oleje.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

 

Maska proti celulitidě

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 2 - 3 kapky esenciálního oleje ze sladkého pomeranče a dobře promíchejte.
Masku nechte působit 10 – 20 minut.

 

Maska na vlasy (Pro objem a zdravé a silné vlasy)Zeleny_jil_Recepty_vlasy.png

Do ZÁKLADNÍ MASKY přidejte 4 lžíce přesličkového odvaru (tato maska by měla být tekutější pro snadnější aplikaci) a dobře promíchejte.
Můžete též přidat 1 - 3 kapky esenciálního oleje z Ylang-Ylangu. Masku naneste na mokré vlasy, vetřete ji pečlivě do vlasů a k vlasové pokožce a překryjte igelitovým šátkem nebo čepicí do sprchy.
Nechte působit 10 minut, poté smyjte teplou vodou a vlasy umyjte šamponem. Použijte nejlépe jeden ze šamponů ARGITAL.

 

KOUPELE ZE ZELENÉHO JÍLU

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Zeštíhlující a relaxační koupelZeleny_jil_Recepty_telo.png

Do napuštěné vany vhoďte 3 - 4 hrsti Zeleného jílu Argital v prášku. V teplé vodě se jíl sám rozptýlí. Při koupeli je potom udržován rozptýlený pohybem rukou a nohou. Jíl neušpiní vaši pokožku, takže není nutné se po koupeli sprchovat. Vaše pokožka bude krásně hebká, měkká a hladká. Vanu stačí opláchnout proudem vody. Jíl je velmi jemný a neucpává odtokové potrubí.

 

Sedací koupele

Do vaničky s teplou vodou přidejte 1 lžíci Aktivního zeleného jílu Argital a dobře promíchejte. Tento jílový roztok můžete použít pro sedací koupel. Po skončení koupele není nutné opláchnutí vodou.

 

Koupel rukou a nohou (Relaxační)

Do vaničky s teplou vodou přidejte hrst jílového prášku Argital - Zelený jíl vysušený sluncem. Do koupele ponořte ruce nebo nohy a třete jednu končetinu o druhou, dokud voda nevychladne. Můžete též přidat 1 - 3 kapky meduňkového nebo levandulového esenciálního oleje.

Zeleny_jil_Recepty_produkty.jpg

POKUD NEMÁTE ČAS POSTUPOVAT PODLE TĚCHTO RECEPTŮ, DOPORUČUJEME POUŽÍT MASKU ZE ZELENÉHO JÍLU „ARGILTUBO", KTERÁ JE PŘIPRAVENA K OKAMŽITÉMU POUŽITÍ:

Maska ze zeleného jílu "ARGILTUBO" obsahuje kromě jílu také extrakt z přesličky a měsíčku (s certifikací Demeter), esenciální olej z lavandinu a čistý rostlinný olej z brutnáku lékařského.